Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DAĞCILIK DETAYLI KATILIM BİLGİSİ

 

GÜNCEL DAĞCILIK PROGRAMI

 Başlangıç Tarihi          :
  16 MAYIS 2018
 Süresi                            :
3 Gün Çadır Konaklamalı Kamp
 Zorluk derecesi           :
 Lütfen Bilgi Alınız ( Fotoğraf ve Dağcılık kampı)
Güzergah - Rota           :

 KARABABADAĞ (2.300m)-Yüksek dağa Giriş-UYUM Kampı

 İletişim Telefon            :
 Zeynel AYDIN  GSM  0533 634 09 89
Servis Hareket Saati   :

Bostanlı İNG Bank  07.15  Karşıyaka ANIT 07.30 / Konak Sakıp Sabancı Kültür Merkezi 08.00 de kesin hareket

Her yaz mevsimi başında, yüksek dağlardaki etkinliklerimize katılacak olan arkadaşlarımızın Kamp ve Dağcılık disiplini edinmeleri için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz, ekip uyum kamplarımızdan birisini  Bize yakınlığı dolayısıyla KaraBabadağ (2.300m) da yaplım dedik... Uzunca bir süre sorunsuz devam eden Doğa yürüyüşlerimizin sonlanmasını da fırsat bilerek, bütün sezon standart çalışan kaslarımızın dışındaki diğer farklı kasların çalışması için de bir antrenman ve eğitim kampı olacak Babadağ kampı ve tırmanış etkinliğimiz.

 

Kamp yeri seçiminden, kampın kurulması ve kampın düzeni ve kampta yaşam konusunda arkadaşlarımızın deneyim kazanması, eksik kamp malzemelerini belirlemek, olası yüksek dağ kamplarına eksiksiz hazırlanmak için ön hazırlık olması açısından önemi büyüktür bu kampa katılmanın.  Sporcu arkadaşlarımızın yüksek dağ kamplarına katılabilmesi için de ilk adımdır yani. 

 

Denizli şehir merkezinin güneyinden batısına doğru uzanan, Akdaş olarak da anılan Menteşe sıradağları üzerinde bulunan Babadağ, 2.300 metre yüksekliği ile yörenin en görkemli, Honaz (2571 m) ve Karababa (2300 m) dağlarından sonra en yüksek dağıdır. Babadağ’ın eski adı Salbakos, ovadan bakıldığında görkemli görünüşü nedeniyle  M.Ö 3. yüzyılda bu bölgede yaşayan Leodikyalılar burasının kutsal bir dağ olduğuna, zirvesinde de
Zeus’un oturduğuna inanırlarmış.

 

Dağa giriş istikametimiz Aydın Klasik  rotasından olacak ve Ana Kampımızı DİKMEN yaylası (1.250m) de kuruyoruz. 16 MAYIS 2014 günü sabah saat 08.00 de hareket edecek olan  ekibimiz öğle saatlerinde kamp alanına ulaşarak ertesi gün yapılacak olan tırmanış için gerkli hazırlıklarını tamamlayarak günü geçirecek. 17 MAYIS 2013  günü zirve tırmanışı yapacak olan ekibimiz aynı gün kampa dönerek dinlenecek... 18 MAYIS 2014 günü ise yaylada takım çalışmaları ve fotoğraf çekim çalışmalarının da içinde olduğu sürpriz bir şenlik yapıyoruz.. Pazartesi günü ise dönüş yolumuzda yapacak olduklarımız tüm yorgunlugumuzu unutturacak ve kamp ilk günden itibaren tam bir şölen havasında geçecek. Yayla ve yol üzerindeki köylerde yöresel tüm güzellikleri fotograflama peşinde olacağız...

 

Zirve Tırmanışına katılmadan  Kamp deneyimi yaşamak ve yörenin fotograflanması çalışmalarına katılmak isteyen arkadaşlarımız da yeterli kamp ve ekipmanları olmak koşuluyla bizimle birlikte olabilirler. Ekipmanları yetersiz olan arkadaşlarımız partnerli kalmayı tercih ederlerse bizimle yine de irtibat kurarak bilgi alıp aramızda olabilirler...

 

KİMLER KATILABİLİR :

Bu kampımızın temel amacı dağcılığa ilk adım eğitim kampları olması yanında, sporcu ve üyelerimizin  uyumu ve kaynaşması, Doğa yürüyüşlerimizin  sonlanması sebebiyle de Sezon final etkinliği olma özelliği vardır.

 

Bu nedenle ilk  kamp arzu eden herkese açıktır, Patikatrek Doğa Sporları Sporcu ve Üyeleri ile onların yakınlarının her zaman öncelik hakkı vardır. Ayrıca mevsim süresince Dağcılık etkinlikleri dışında Fotoğraf Kamp programlarımızın da olması sebebiyle Grubumuzun Fotografcı Üyeleri ve beraberlerindeki yakınlarının da bu kampa yeterli donanıma sahip olmalı koşuluyla öncelikli katılma hakları vardır. 

 

Kampların amacına uygun şekilde gerçekleşebilmesi için katılım kontenjanlarımız sınırlı olup, yer kalması durumunda lisanslı sporcu olmak koşuluyla ve yeterli kamp malzemelerine sahip olan dışarıdan katılım talepleri de değerlendirilecetir. ( Bilgi alınız ) 

 

Diğer katılım koşulları,KAMP programı ve Kamp malzemeleri konusunda lütfen bilgi alınız.

 

AKLINIZDA BULUNSUN : 

Bu program bir TUR organizasyonu değil, PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi ve  İzmir Fotoğraf Akademisi üye fotoğrafçıları ve onların yakınları ile birlikte ortak katılımlı gerçekleşecek  planlanlı bir  açık alan Fotograf, Dağcılık ve doğa bilgisi eğitim, uygulama ve fotoğraf çekim çalışmasıdır. Katılımcılar hizmet beklentisi içinde olmadan tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılamak,kamp kurallarına itirazsız uymak ve ilan edilen eğitim çalışmalarına katılmak mecburiyetindedir. Üye ve sporcularımızın etkinlik alanına ulaşım ve transferleri TÜRSAB üyesi A grubu işletme belgeli  Seyahat Acentesi tarafından yapılır.

 

Faaliyetlerimize katılım taleplerinde PATİKATREK Doğa Sporları UYELERİ ve onların beraberindeki yakınları, Site ve Mail Haber gurubu üyelerimiz, eğitim grubumuzun kursiyerleri her zaman öncelik hakkına sahiptir. Harici katılma istekleri misafir olarak ve servis araçlarımızda yer olması durumunda değerlendirmeye alınır…

Servis araçlarımıza binildiği andan itibaren grubun sevk ve idaresi, kontrolü araç sorumluları veya faaliyet rehberinin inisiyatifindedir...

Araç seyir güzergâhlarını araç kaptanları belirler. Araç kaptanlarının belirlediği güzergah dışına çıkılması, zorunlu durumlar dışında kapıya veya eve yakın duraklarda indirme talepleri kabul edilmez. Servis Araçlarının ilk hareket noktasına göre güzergâhlar değişiklik arz edebilir.

Araçlarda koltuk ya da yer rezervasyonu yapılmaz."Erken gelen oturur" kuralı uygulanır.

Katılımcılar, görevli veya faaliyet rehberlerinin uyarı ve talimatlarına kayıtsız şartsız uymakla yükümlüdürler...

Organizasyonlarımızda grubun en iyi şekilde sevk ve idaresi, faaliyetin selamati, katılımcıların güvenliği için rehberlerimizin almış olduğu kararlar tartışma konusu yapılamaz.

Uyarı ve talimatlara, yürüyüş disiplinine uyamamak veya yorgunluk, dikkatsizlik, konsantrasyon bozukluğu gibi etkenlerden kaynaklanabilecek her türlü kaza, yaralanma ve sakatlanma durumunda rehberler, faaliyetin organizatörleri ve diğer görevlileri sorumlu tutulamaz.

Faaliyete katılan her birey bu sayfanın en alt kısmındaki linkler içinde bulunan SAĞLIK BİLGİ formu, RİSKLERİN KABULÜ ve MUAFİYET belgelerini faaliyet anında ıslak imzalı olarak görevlilere teslim etmekle sorumludurlar ve en az bir kez okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.