Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNDE YENİ AMA KALİTELİYİZ

Doğa yürüyüşü faaliyetlerimiz bir yılı aşkın bir süredir devam ediyor… Doğa yürüyüşlerimize katılmak için Pazar günlerini bize ayıran dostların sayısı her gecen gün artarak devam ediyor.Neredeyse bir yıldan beri her hafta sonu, farklı bir yörede gercekleştirdiğimiz doğa yürüyüşü  faaliyetlerimizde,  hep farklı bir parkur  kullanarak İzmir ve çevresinde parkur zenginliği de yaratmış durumdayız… Parkurlarımızda adı gecen mekan  isimleri, doğa yürüyüşü yapanlara yabancı gelmese de, yürüdüğümüz  rotalar  bu zamana kadar yürünmemiş ya da çok az bilinen rotalardır.

 

Bütün bir haftanın yorgunluğuna rağmen, Pazar günlerini doğada  spor yaparak gecirmek çok insanın zihninde ilave yorgunluk olarak canlanır. Öyle ya, Pazar sabahının  tembelliğini yaşamak, keyifli Pazar kahvaltılarında sevdiklerimizle birlikte olmak varken, yağmur camur demeden her Pazar doğa yürüyüşü yapmak fikri, öyle kolay alınabilecek bir karar  değil.Buna rağmen, doğa yürüyüşlerimize her hafta katılan dostların sayısı hızla çoğalıyor. Her hafta değişen insan çeşitliliği,her  hafta farklı bir zenginlik olarak çıkıyor karşımıza…Birbirini tanımayan onca insanın, bir iki haftada can ciğer arkadaş olduğunu görmek de bize düşen ödül olsa gerek.

 

05 Kasım 2006 doğa yürüyüşü faaliyetimize gelen dostların hemen tamamına yakını yeni kişiliklerdi… Bir doğa yürüyüşünde yaşanabilecek olağan sorunlara karşı gösterdikleri esprili yaklaşım,arkadaşlık,saygı,dayanışma ve paylaşım gibi insani değerlere bağlılıkları onların, dolayısıyla da grubumuzun kalitesini belirleyen etkenler. Hepsi kendilerine has özellikleri ile de övgüye layıklar… şimdi size hangi birini anlatsam diğerine haksızlık olur. İşte bu yüzden hepsine birlikte teşekkür ediyoruz… ekip olmanın, takım ruhu ve bilinciyle davranmanın en güzel örneklerini sergilediler… Tebrik ederiz arkadaşlar…iyi ki varsınız ve bizimlesiniz…

 

Her hafta bir arkadaşımız, bütün grubu gözlemliyor ve izlenimlerini grubumuzun diğer üyleri ile paylaşıyor…Biz de noktasına virgülüne dokunmadan  bu gözlemleri  web sayfamızda yayınlayarak diğer izleyicilerimizle paylaşıyoruz. İki haftadan beri, sevgili Oğuz kendine has uslubu ile, bu görevi kendiliğinden yerine getiriyor.

 

İşte Oğuz’un kaleminden bu haftaki doğa yürüyüşü notları : 

Herkese selamlar, 

Bu haftaki yürüyüşümüz, çerez gibi geldi bana, Mahmut Dağı yürüyüşüne göre.Ama bu kez geçen sefer ki yürüyüşümüzden bayağı kalabalık çıktık yola.Tamı tamına 2 kattı hem de. Böyle olunca “of of “ ne maceralar oldu,anlatılacak nasıl fıkra gibi olaylar yaşandı, birazcık değineyim.

 

Öncelikle bahsettiğim gibi bayağı kalabalıktık bu hafta. Dolmuşta yer yoktu yahu. Balçova'da önce, vazgeçilmezimiz olan çay keyfi ile başladı gün.Daha sonra aramıza yeni katılan, benim de yeni tanıdığım ve grubun yetenek keşfetmekte inanılmaz yeteneklisi  sevimli Hale'yle başladı yürüyüş.Ama ne yürüyüş,anlatılmaz, resmen yaşanır. Müthiş bir ekip yavaşlatma yeteneği de vardı tabii. Bu hepimiz için aslında çok eğlenceli bir günün başlangıcını da gösteriyordu.Kendisine yani sevgili Hale’ye , bize bu yürüyüşte bayağı mola kazandırıp ve sohbet edecek zamanlar yarattığı için teşekkür ederim.Çok eğlenceli ve çok doğaldın Hale, sağol.

 

Ayrıca, dedim ya, kalabalık olunca bayağı farklı kişiler gördüm aramızda.Bunların başında da KEMİK KIRAN NACİYE vardı. Arkadaşlar size söylüyorum,dokunulmazlık kemiği onun elindeydi ve zannedersem geri de vermez onu.Ayrıca müthiş buluşlarından (çantada hortumlu matara modeli) benim için biraz karmaşık geldiği için 5 EURO gibi inanılmaz ucuz fiyat olmasına rağmen almadım.Ama size tavsiye ederim. Şişşştt Naciye  !... 1 EURO’ su benim valla.

 

Bu hafta,  Filiz bizi şakşukadan mahrum etmişti ama bu sefer  de müthiş lezzetli bir börekle durumu yine kurtardı. Ayrıca kim yapmıştı bilmiyorum ama Sadık'ın getirdiği ''ciddi söylüyorum yediğim en güzel sarma'' harikaydı.

 

Dönüş yolu bana bir kez daha hatırlatti ki web sitemizde bir mantar köşesi olmalıydı artık. Arkadaşlar bu mantar sevdası 4 kişiye daha bulaştı. Ayrıca Ali abi, dönüş yolunda arabayla kaçarak bizi ekti. Bence Eren’le birlikte ikisi de bizi baklava yemeye davet etmeli.Çünkü EREN de gecen haftadan cezası olan baklava borcunu ödemedi halbuki gruba duyurusu yapılmıştı “bu hafta ödeyecek “ diye… teklifimi  oylarınıza sunuyorum.

 

Bence yine harika bir gün ve harika bir doğa yürüyüşüydü.Herkese teşekkür ediyorum ve iyice alışıyorum Zeynel hocam. Haaa !...   bir de Hülya hanımın geçen haftaki yürüyüşe göre bir market dolusu getirdiği kısır, patlıcan ezme bütün gruba yettiği gibi başkalarına bile nasip oldu.

 

Haftaya görüşmek üzere...

 

Oğuz… 

 

HALE'den gelen ve CEVAP HAKKI olarak yayınladığımız  mektubu :  

cokkk uzun suredir cukulata, cips ve cola uclusuyle yogrulmus hamurum, ve gunde maximum 100 metre mesafelik hareketlilige dayanabilen kaslarimla tamam artik Hale dedim, bu kadar yeter.. artik baslıyosun...

 

Arkadasim Ozlem bahsetti Patikatrek'ten...ve bende aradim bir  gece Zeynel Hocayi... Pazar gunu minibusteydim...Isin en zevkli kısmı minubusmus meger, bunu  parkurun yamac, kaya, camur kisimlarinda hissettim... ama öğleyin buyuk molada ates yanip da sevgili Sadik' in ceviz, sarma ve sucuklari, ikram edilen ihlamur, cerez ve kekler  bu işin  başka keyfli yanlarını da tanımama sebep oldu...  sonra, yok yok dedim, guzel bu... haftaya yine burdayim ... ne de olsa molaya kadar sevgili dizlerim ve ayaklarimla aram fazla bozulmamisti... Ancak donus yolu benim icin gercekten facia oldu... zaten parkuru da tamamlayamadim ve dağ yolunda sansımdan karsımıza  cıkan ilk gelen araca kendimi attim... Ali Hocada beni yanliz birakmayarak geldigi icin aryrica bir kez daha kendisine  tesekkur ederim.... Uzgunum tamamlayamadim ama bu hafta her sey farkli olacak... soz gurubum soz... sizi yanliz birakmayacagim...:)))

 

Guruba katilma amaclarimidan birincisi hayatima hareket katmakti, ikinciside yeni insanlarla tanismak... ve ben bu iki amacim icinde iyi bir grupla bu ise basladigim icin cokkk mutluyum...

 

Sevgili Oguz, benim icin yazdigin guzel ifadelerine cok ama cok tesekkur ederim, beni cok mutlu ettin, ayrica tum yol boyunca fotograflarimi cekmek zorunda biraktigim kahverengi kazakli arkadasima (adini hatirlayamadigimdan dolayi ben bir esegim, cunku fazla yol bende hafiza kaybi yaratti), ikramseverligi ve samimiyetiyle Sadik'a, kader arkadasim guzeller guzeli Duygu'cuga, her yamacta bana elini uzatan Eren'e ve beni araniza kabul edip yardimlarini ve desteklerini gosteren tum parkur arkadaslarima cok ama cokkkk tesekkur ederim...

 

Evet Oguz, dedigine katiliyorum..."Harika bir gun ve harika bir doga yuruyusuydu.Herkese teşekkur ediyorum ve iyice alisiyorum Zeynel hocam."

 

Hale

 

 

 

 

 

DİĞER YOL HİKAYELERİ