Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
KAÇKAR-TRANS YÜRÜYÜŞÜ

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi olarak her yıl kış sezonu içinde bize katılarak Doğada seyahat, Barınma ve Doğa Bilgisi eğitimlerini tamamlayan yeni üye ve sporcu arkadaşlarımızın bir nevi uygulama eğitimleri olan Yüksek dağa uyum kamp ve yürüyüşlerinin bu yıl kaçınsını yapıyoruz artık saymayı bıraktık. Geçtiğimiz Kış sezonu içinde doğa yürüyüşlerimize düzenli olarak katılan ve doğa sporlarının sadece bir doğa yürüyüşü etkinliği olmadığını yaşayarak deneyimleyen arkadaşlarımız Mart ayı ile birlikte başlayan Kampçılık ve Doğada Barınma eğitimlerini de tamamlayarak Haziran ayından itibaren  eğitim uygulamalarını 3.000m üzerindeki dağlarda yapmaya başlıyorlar.

 

Yüksek dağa uyum sağlamayı gerektiren bu uygulama eğitimlerin arkadaşlarımız 2013 yaz dönemi içinde Aladağlar Eznevit yaylası  uyum kampı ve Eznevit,Karasay zirve tırmanışlarını yaparak bir yandan antrenman eksiklerini tamamlayarak diğer taraftan daha zorlu koşullara hazırlanmak adına deneyim kazanacaklar.

 

2013  Yaz sezonu Ağustos ayı içinde gerçekleşecek olan Yüksek dağ yürüyüşümüzün rotasını  Doğu Karadeniz Bölgesi Kaçkar Dağları silsilesindeki Ovit yaylasından başlatıyoruz. Trabzon'a hava yoluyla ulaşacak olan Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi Sporcularına yine her zaman ki gibi yine aynı zamanda kurucumuz olan Kaçkar dağlarının deneyimli yol rehberi Zeynel AYDIN  liderlik edecek.

 

Trabzon'dan özel servis ile İkizdere üzerinden Ovit yaylasına çıkacak olan Patikatrek ekibi, aynı günün akşamında Ovit Dağları Yedigöller Bölgesi 3.100m rakımda ilk ana kampı kuracak. Ekibin yüksekliğe uyum çalışmaları, kamp yaşamı ve yöre hakkında kısa kısa bilgilendirme eğitimleri yapılarak geceyi bölgede kurulacak çadırlarda geçirecek olan arkadaşlarımız ertesi gün bölgedeki birbirinden güzel 14 farklı buzul gölü kıyısında antrenman yürüyüşü yapacaklar. Çeşitli etkinlikler ve fotoğraf eğitimleriyle eğlencili bir havaya bürünecek olan kampın ikinci günü de Yedigöller bölgesinde tamamlanacak.

 

Programın üçüncü gününde kamp malzemeleriyle birlikte sırt çantalı  bir yürüyüşle Aksu vadisine 2.200m lere kadar inecek olan ekibimiz aynı gün içinde yeniden yükselerek Verçenik Bölgesine intikal edecek. Ekibin performansı ve hava koşullarının durumuna göre belirlenecek

 

Güncel  bir Dağ ve Doğa yürüyüşü programına katılmak için 

DİĞER HABER VE DUYURULAR