Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE İLGİ ARTIYOR

Kent yaşamının hızlı koşuşturması, insan kalabalıkları, trafik keşmekeşi, kirli hava, hayat pahalılığı, işsizlik gibi günlük yaşamı çekilmez kılan sorunlar,  kenti insanının, modern çağın hastalığı STRES'in pençesinden  kaçıp kurtulmasını da zorlaştırıyor.Kış mevsiminin gelişiyle birlikte bu sorunlar yumağı adeta katlanarak çoğalırken, şehrin kapalı mekanları arasında sıkışıp kalmaktan kurtulmak isteyenler için şimdi artık alternatif bir çözüm var . Doğa yürüyüşleri.Kimileri, bütün bir haftanın yorgunluğunu Pazar günü evden, hatta yatakdan da çıkmadan tembellik yaparak geçirirken, kimileri de ailecek yapılan bir Pazar kahvaltısı ile bu yorgunluktan kurtulmaya çalışıyor. Ama kimileri de varki, kar,yağmur,çamur demeden Pazar günlerinin en erken saatlerinde, sırtlarında bir küçük çanta,ellerinde baton veya küçük bir dayanak ile yollara çıkıyorlar.

 

Şehrin belli noktalarından, erken saatlerde hareket eden servis araçları,yollarda bekleşen sırtçantalı bu insanları,  birer birer toplayarak buluşma noktalarına taşıyor.Her yaş ve meslek grubundan yüzlerce insan Pazar günleri İzmir'in sokaklarını şenlendiriyor.Şehiri adeta kaçarcasına geride bırakıp terk eden gruplar,çevre köy veya beldelerde sabah çaylarını içip, kahvaltılarını da yaparak, çam kokulu ormanların küçük tepelerine tırmanıyor,orman içi patikalarda doğa yürüyüşü yapıyorlar. Belli bir düzen ve disiplin içinde faaliyetlerini tamamlayan gruplar, yine akşamın ilk saatleriyle birlikte ya başladıkları noktaya tekrar dönüş yapıyor, ya da başka bir yöreye ulaşarak, bu kez de burada  yorgunluk çaylarını yudumluyorlar. Onca yolu yürümüş olmalarına rağmen, dönüş yolunda gözlerin içinin güldüğünü, yanakların renklendiğini görmek,belkide dünyanın en ucuz sportif faaliyeti olan doğa yürüyüşlerinin ne kadar çok severek yapıldığınında kanıtı olsa gerek.

 

  İster tek başınıza,ister arkadaşlarınızla,isterseniz ailecek böyle bir faaliyetin içinde olmak,koca bir haftanın yorgunluğunu, vahşi doğanın içinde saçlarınızı okşayan rüzgarla uğurlamak, gelecek bir hafta için, size  yetecek oksijeni depolamış olarak şehre dönmek isterseniz.Tıklayın

DİĞER HABER VE DUYURULAR