Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
İZFAK 8.KAÇKAR DAĞLARI FOTOĞRAF KAMPI SONLANDI

Her yıl geleneksel olarak yapmakta olduğumuz Kaçkar Dağları Fotoğraf Kampımızın 8.cisi de amaçlandığı gibi ve başarılı bir  şekilde sonlandı. 14 Temmuz 2012 Sabahı izmir'den havayoluyla ayrılan arkadaşlarımız Rize Ardeşen ilçesinde buluşup Çamlıhemşin Ekodanitap Doğal yaşam konaklama tesislerine geçerek geceyi burada geçirdiler. Sabaha karşı saat 03.00de uyanan fotoğrafcı arkadaşlarımız  yaklaşık üç saatlik bir araç yolculuğu  sonunda 2.350 m rakım yükseklikteki  Ardeşen yaylalarına ulaştılar. Bu sene kampın ana konusu olan "YAYLA GÖÇLERİ" temasına uygun  fotoğraf peşine düşen ekip, üç gün sürecince Koçdüzü yaylasında konakladı. İlk iki günde gerçekleşen yayla göçlerinde, arkadaşlarımız yaylacılar ile birlikte daha yukarılara Bulut dağlarının eteklerine kadar yürüyerek buraları yaylak edinen yaylacılarla birlikte oldular.

 

Kampın ikinci  Bölümünde  Koçdüzü yaylasında "Yayla yaşamı ve İnsan,portre " çalışmaları  yapan ekibimiz, kampın dördüncü günü 2.350m rakımlı Koçdüzü yaylasından yürüyerek ayrılıp, 2.900 m rakımlara kadar yükselerek  Altıparmak dağlarının eteklerine ulaştılar...Yürüyüş esnasında bol bol doğa ve manzara fotoğrafı çalışan fotoğrafcılarımız Altıparmak dağlarının dibinde süpriz bir öğle yemeği partisi yaparak 2.950m lik Avusor geçidini sis içinde aşıp kampın son bölümünün gerçekleşeceği Avusor yaylasına ulaştılar. Yoğun bir sis içinde Avusor yaylasında iki gün geçiren arkadaşlarımız Kemerli kaçkar dağının 2.800 m yükseltisinde yer alan Avusor Büyük Göl'e kadar  ikinci bir  yürüyüş daha gerçekleştirerek bu göl ve çevresinde yine " Doğa,Makro ve Manzara "  fotoğrafı çalıştılar.

 

Kampın son günü olan 20 Temmuz 2012 günü Karadeniz yaylaları arasında en populer yayla olan Yukarı Kavron yaylasına gelerek bu yaylada minik bir gezi ve  fotograf çalışması yapan eki arkadaşlarımız aynı gün akşamında Ayder yaylasına ulaşarak kaplıca keyfi yapıp dinlendiler. Kamp 21 Temmuz 2012 Cumartesi sabahı ekibin Ayder'den ayrılıp Trabzon Hava limanına ulaşması ile  sonlandı...

 

Kampın güncesi ve detaylı yol hikayesini en kısa zamanda web sayfamızda paylaşmak arzusundayız...

 

Bir yüksek dağ ve Fotoğraf kampına katılmak için


Kampa ait fotoğraflar için TIKLAYINIZ

DİĞER HABER VE DUYURULAR