Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ SEZONU

Patikatrek Doğa Sporları Eğt. Mrkz. 2014-2015 Doğa yürüyüşleri sezonunu 24 Mayıs 2015 günü gerçekleşen Olukdere Kanyonu–Karina yürüyüşü ile sonlandırdı. Grubumuzun Ege’de yaklaşık on beş yıldan bu yana düzenli olarak sürdürdüğü Doğa Yürüyüşleri, her yıl Ağustos- Eylül ve Ekim aylarında başlayan eğitimlerle desteklenerek Mayıs ayı sonuna kadar planlı biçimde gerçekleşmektedir. Bu sene de aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın gelmesiyle birlikte Ekim ayı içinde başlayan 2014 Doğa Yürüyüşleri sezonu planladığı gibi amacına uygun biçimde Dilek Yarımadası Oluk dere kanyonu yürüyüşü ile tamamlanarak sonlandı. Her sezonda olduğu gibi bu yıl da aramıza çok değerli yeni arkadaşlarımız katıldı ve artık onlarla birlikte daha güçlüyüz.

 

Doğa yürüyüşleri Sporu felsefesini Patikatrek Ailesi içinde edinerek bu sporu bir yaşam biçimi haline getiren tüm arkadaşlarımız bizim için değerli ve vazgeçilmezdirler. Yine diğer gruplardan yuvamıza gelerek bizimle birlikte doğada ve dağlarda olmayı tercih ederek bilgi beceri ve deneyimlerini yeni sporcularımızla paylaşarak bize güç katan her bir yol arkadaşımız ayrıca değerli ve kıymetlimizdirler. Grup içi disiplin, paylaşım, yardımlaşma; doğa, insan ve çevre sevgisiyle birlikte yol arkadaşlığı değerlerimize üst düzeyde katkı koyan tüm arkadaşlarımızla yeni sezonda da birlikte olmak, yeni maceralarda yol alarak yeni keşiflere imza atmak en büyük umudumuzdur. Bu umudun gerçekleşmesi adına katkı koyacak tüm arkadaşlarımıza şimdiden sevgi ve selamlarımızla birlikte teşekkürlerimizi de yolluyoruz.

 

Türkiye’nin ilk Marka Tescil Belgeli doğa grubu olan Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi çok değerli üye ve sporcuları başta olmak üzere, kurumsal web sayfası ve sosyal medya sayfaları aracılığıyla bizi takip eden geniş bir izleyici kitlesinden de aldığı güçle, her yeni sezona tazelenmiş bilgiler ve yenilenmiş rotalarla başlar. Doğa yürüyüşü sporunun daha fazla insan tarafından benimsenerek sevilmesi, her yaş grubundan insanın bu sporu sağlıklı ve güvenli biçimde yapabilmesi için gerekli olanakları yaratarak çaba sarf eder. İnsan hayatı ve mutluluğunun ön planda tutulduğu her bir doğa yürüyüşü etkinliğimiz, alanında uzman yol kılavuzları tarafından titizlikle planlanarak programlanır ve olağanüstü durumlarda A-B planları seçenekleriyle grubu güvenli biçimde sevk ve idare etmek üzerine yapılandırılır. Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi ile birlikte gerçekleştirdiğiniz her bir doğa yürüyüşünde, tanımadığınız birinin peşine düşerek başınızı yerden kaldırmadan akşama kadar soluksuz kalırcasına yürümek yerine, insan kalabalıklarından uzak, doğanın dingin sessizliğini bozmadan, çevreyi gözlemleyip fotoğraflamak imkânı da bularak günü daha keyifli ve farkındalık içinde tamamlarsınız. Doğa yürüyüşü sporunun insan sağlığına olan yadsınamaz katkılarını da düşünerek, daha katılım talebi ve kesin kayıt işlemleriniz esnasında, doğayla uyumlu biçimde ve doğada güvenli bir seyahatin en ince ayrıntılarına varıncaya kadar planlanmış bir organizasyonun içinde bulursunuz kendinizi.

 

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi, İzmir Fotoğraf Akademisi ve İzfak Doğa Okulu kardeş yapılarının katılımıyla gerçekleşen Patikatrek organizasyonlarının tümünde, sadece Doğa ve Çevre sevgisi değil, İnsan sıcaklığı ve insan sevgisini de üst düzeyde yaşayarak yakalayacağınız ayrıcalıklar zihninizde unutulmaz izler bırakır. Yine Ekim ayı başında açmayı umut ettiğimiz 2015-2016 Doğa yürüyüşleri Sezonuna varıncaya kadar 2015 yaz sezonu içinde Aladağlar – Eznevit /Karasay zirve tırmanışları, Orta Toroslar -Karadeniz 2015 Fotoğraf ve doğa Kampı, Ağustos ayı sonunda gerçekleşecek Kaçkar Dağları 2015 Trans yürüyüşü dağcılık etkinliklerimizden birisine katılarak bu yaz sezonunu da kaçırmadan en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz.

 

Yine 2015 Yaz sezonu içinde gerek İzmir Fotoğraf Akademisi gerekse İZFAK Bölgesel Yaz Okulları fotoğrafçılık etkinliklerimizden birisine katılarak Fotoğrafın büyülü dünyasına da hızlı bir giriş yapabilirsiniz bizimle… Gerek Doğa ve Dağcılık gerekse Fotoğrafçılık kamp ve etkinliklerimizde birinci derecede öncelik her zaman “Doğa-çevre ve Fotoğraf” odaklı olup, katılımcılar etkinlik öncesi toplantılarında bilgilendirilir ve katılımcılar programların başından itibaren an be an neleri yapıp yapamayacaklarını önceden bilirler. Bu nedenle en basitinden Doğa yürüyüşleri de dahil olmak üzere Patikatrek etkinliklerine katılabilmenin yegane ön koşulu bu toplantıların en az birisine katılmış olmaktır; aksi durumda ön ödeme yapmış olsanız dahi etkinlikte yer almanız riskli hale dönüşür ki bizi diğerlerinden ayıran en belirgin özelliğimizdir bu durum.

 

2015-2016 sezonu içinde de doğanın tüm güzelliklerini bizimle birlikte ve Patikatrek ayrıcalıklarıyla yaşamak isteyen üyelerimize, bizi takip eden kendisi olmasa da gönlünü bizimle birlikte dağlara yollayan izleyici ve takipçilerimize anımsatma; 

 

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi Üyeler arası Eğitim Seminerleri 05 EYLÜL 2015 Cumartesi toplantısıyla başlıyor… Doğa bilgisi ve Doğada seyahat, Malzeme ve Ekipman bilgisi, Dağcılığa hazırlık, Doğada beslenme, Doğada yön bulma, Doğada barınma ve İlk yardım konularının ele alınacağı Eğitim seminerleri esnasında ayrıca 2015-2016 Sezon programları hakkında da bilgilendirme yapılacaktır.

 

Mutlu ve sağlık dolu doğayla iç içe bir yaz sezonu yaşamanız umudu ve iyi dileklerimizle

DİĞER HABER VE DUYURULAR