Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
2020-2021 DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

2020 Mart ayı başında Covid-19 Pandemisi bulaş riski sebebiyle erken kapattığımız Doğa Yürüyüşleri sezonumuzu Eylül -2020 sonu gibi hava, iklim koşullarını da dikkate alarak ve tabi ki hepsinden önemlisi Covid-19 bulaş risk analizlerimizi de yaparak yeni sezona giriş yapmayı hedefliyoruz. Ancak,Pandemi sürecinin sona ermemesi ve hala bulaş riskinin olduğu evrelerdeyiz ki,  riskleri minimuma indirmek üyelerimiz ile değerli katılımcılarımızın sağlığı ve güvenliği adına, yeni sezonda biz de bazı yeni önlemler ve uygulamaları yürürlüğe koyduk

Uygulamalardan alacağımız sonuçlara bakarak değiştirilebilir önceliklerimiz;

 1. Servislerde para toplamaya son verdik; yeni dönemde doğa yürüyüşlerine katılacak olan herkes internet bankacılığı kanallarımızı kullanarak katılım paylarını önceden ödemekle yükümlü olacak ve bu ödemeler mümkünse Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar yapılmış olacak

 2. Doğa Yürüyüşlerine katılım sayımız servis araçlarımızın koltuk sayısının %60 ‘ı kadar sınırlıdır ve kesinlikle koltuklar tam dolu olmayacak.

 3. Çiftli koltuklar sadece eşler tarafından kullanılabilecek ve birbiri ile yakın ilişkisi olanların yan yana oturmasına izin verilecektir.

 4. Doğa Yürüyüşlerine katılmak isteyenlerin geçmiş hikâyesini bilmek ve sonraki süreci de takip edebilmek adına 2020-2021 Doğa Yürüyüşlerine katılmak isteyenler için ÜYELİK koşulu şart olup, üyelerin yakınları dışında “Misafir” katılımcı alınmayacaktır…

 5. Bu kapsamda 2020-2021 sezon etkinliklerimiz sadece Üyeler ve Onursal üyelerimiz ile onların yakınların katılımı ile gerçekleşecektir.

 6. 2020-2021 Dönemi Kurumsal Üyelik başvuruları ve güncellemelerini de yine internet üzerinden başvuru yoluyla gerçekleştireceğiz…
 7. Üye Olmak isteyenler, kendilerine yollanacak olan formları dijital ortamda doldurarak bize gönderebilecek ve yıllık üyelik bedeli olan 180 TL sını da yine bir seferde nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekler.

 8. Yeni sezonda servis araçlarını kullanmak durumunda kalırsak araç kullanma talimatları oluşturularak hem taşıyıcı hem de servis araçlarını kullanacak olan katılımcıların yükümlülükleri ayrıca duyurulacaktır.

 9. Yeni sezonda servis araçlarında maske ve dezenfektan kullanımı mecburi olup yolculuk süresince kural dışı maske kullanımına kesinlikle izin verilmeyecektir.

 10. Yürüyüş ve diğer etkinliklerimizin başlangıç noktalarındaki risk ve bulaş oranı, ilgili kurum ve kuruluşlardan tarafımızdan bilgi alınarak gerekli önlemler alınacak ve bu önlemlere itirazsız uymak zorunlu olacak

 11. Gerektiği hallerde köy kahveleri kullanılmayacak çay ya da kahve molaları açık alanları kullanarak gerçekleşecek; köy kahvelerinin kullanılması mecburiyeti hasıl olduğunda ise olabildiğince kısa zaman aralıklarında ve sadece kişisel eşyaları kullanarak gerçekleşecektir.

 12. Yürüyüş esnasında ön ve arkanızdaki kişi ile yürüme mesafemiz kesinlikle 2m’den az olamayacak ve yürüyüşler anında yan yana yakın temas olmayacak, öğle molalarında yiyecek içecek veya kişisel eşya kullanımı ve paylaşmaya izin verilmeyecektir.

 13. Vücut direnci ve bağışıklık sistemini zorlamamak adına yüksek efor gerektirmeyecek bir tempoda yürünerek grup liderinin bu konudaki talimatlarına harfiyen uyulacaktır. Grup Lideri de zorunlu haller dışında parkur ve rotaları bu kurala uygun olacak şekilde biçimlendirecektir.

 14. Yürüyüşler esnasında yetersiz malzeme veya teknik olarak uygunsuz ekipman ihtiyacından dolayı da malzeme ve kişisel eşya paylaşımı olmayacak; kişiler yanlarında olması zorunlu olan malzemeleri bulundurmakla yükümlü olacaklar ve gerektiği hallerde Grup lider Yürüyüş başlamadan önce malzeme kontrolü yaparak yetersizlik hallerinde o kişinin yürüyüşe katılımını engelleyebilecektir.

 15. Yeni Sezonda ÜYELİK zorunluluğuyla birlikte kurum içi eğitim seminerleri video konferanslar aracılığıyla düzenlenecek ve yürüyüşlerde yer alacak özellikle yeni üye ve katılımcıların bu seminerlere katılımı da zorunlu olacak…

 16. Eğitim Seminerlerinin haricinde her hafta CUMA günü akşamı saat 21.00 Video Konferansla başlayacak etkinlik-hafta sonu parkur rota bilgilendirme toplantılarına o hafta yürüyüşte yer alacak olan herkesin katılımı da mecburi olacak.

 17. Üye Olmayanların etkinliklere katılması mümkün olmayacağı için, üyelik başvurusu yapanlar da hemen etkinliklerde yer alamayacak başvuru süresi ile etkinlik günü arasında en az 15 gün süre bulundurulacaktır.

 18. Covid-19 geçirmiş veya etkinlik öncesi üç gün içinde test yaptırıp sonuçların Negatif olduğunu belgeleyenler 15 günlük bekleme sürecinden etkilenmeden programlara katılabilirler…

 19. Etkinli tarihinden önceki 15 gün içinde yurtdışı çıkış veya yurt dışından bir kişi ya da kişilerle temas kurmuş olanların da en az 15 günlük bekleme süresi ve gerektiği durumlarda test zorunluluğu vardır.

 20. Servis araçlarına binmeden önce görevli personel Dijital ateş ölçerler ile vücut sıcaklığı kontrolü yapacaklardır.

 21. Etkinliklere katılanlar gerekli kontrollerden geçmiş olsalar dahi virüs taşıyıcısı olduklarını biliyorlarsa ve bu durumları hakkında aydınlatıcı bilgi vermeme hallerinde kamu sağlığını bilerek ve isteyerek tehlikeye atmak durumunda kalacaklarından diğer katılımcılara karşı yasalar karşısında sorumlu olacaklardır.

  Üyelerimize, Onursal üyelerimiz, takipçi ve izleyenlerimiz ile birlikte  kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

DİĞER HABER VE DUYURULAR