Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
KAMPÇILIK DETAYLI KATILIM BİLGİSİ

Güncel Kamp  Programı 

 Başlangıç Tarihi          :
  17.03.2018
 Süresi                            :
 İki  Gün Çadır konaklamalı
 Zorluk derecesi           :
 Lütfen Bilgi Alınız
Güzergah - Rota           :
 Gelindağı Bahar ve Uyum Kampı
 İletişim Telefon            :
 Zeynel AYDIN  GSM  0533 634 09 89
Servis Hareket Saati   :

Bostanlı İNG Bank  07.15  Karşıyaka ANIT 07.30 / Konak Sakıp Sabancı Kültür Merkezi 08.00 de kesin hareket

 

Önemli Not                     :

Kampcılık kaplumbağa misali evini sırtında taşımak ve doğal alanlarda, doğa şartlarının uygun oldugu durumlar kadar en zor olduğu koşullarda da sağlıklı barınacak bir ortam yaratabilme becerisidir. Genetik haritasında, doğayla uyum içinde yaşayabilme beceri ve yetenekleri her geçen gün azalmakta olan modern kent insanını bir nevi "yeniden aslına döndürme" çalışması olan Kampçılık programlarımız katılımcıların ilk deneyimlerini yaşaması için zorluk derecesi düşük olan bu kamplarda kendilerini test edip tamamlayarak daha ileri zorluk derecelerindeki diğer kamplara aşama aşama uzanan bir periyotta devam edıyor.

 

Artık bazı kamplarımız var ki bizimle anılarak özdeşleşen, her birinin zamanı gelsin diye gün sayar olduk. İşte bu kamplarımızın arasına bu sezonda bir yenisini daha ekledik. Alışılmış kamp alanlarından farklı çok az kişinin bildiği coğrafyalarda yeni keşifler yaparak kamplarımızı daha eğlenceli, emniyet ve güvenliği ön planda tutarak maceralı hale dönüştürüyoruz.

 

KAMP ALANI  : 

 

KARACADAĞ kampı kampçılıkla ilk kez tanışacak olan arkadaşlarımızın şehire yakın ilk uygulama ve eğitim uyum kampıdır. Çam ormanları arasında  500m rakımda; gorman içinde terk edilmiş bir köyün kalıntıları arasında su kaynaklarına yakın ve en yakın yerleşim alanına bir saatlik yürüyüş mesafesindedir. En yakın köyden Traktörler ile kamp alanına kadar eşyalar taşınabilir kamp alanına kadar araç ile çıkmak da mümkün. O yüzden ilk kez çadırlı kamp deneyimi yaşayacak olan arkadaşlarımızın kendilerini test etmeleri için oldukca uygun bir coğrafya. Yaylaya ulaştığımız aynı gün içinde kamp, kendi kurallarına uygun bir şekilde kurularak düzenli bir kamp yaşamı için uyulması gereken tüm kurallarımız işlemeye başlar.

 

Kamp alanı fotoğrafçılar için de oldukca ilgi çekici; birbirinden güzel görüntüleri elde etmek için çok uygun olup, Macro, doğa, manzara ve akarsu çekimlerine ilgi duyan fotoğrafçıların da kaçırmadan değerlendirmesi gereken bir program. 

 

Kampa katılan her bireye özel sorumluluk ve görevler yüklenerek ekibin hem doğaya hem de diğer arkadaşlarıyla uyumu gözlemlenir. Sorunsuz ve uyumlu bir şekilde kampın sonlanması ve amaçlanan hedeflere ulaşmaya yönelik bilgi beceri  ve deneyimler paylaşılarak her bir katılımcının bireysel gelişimine katkı ve destek verilir. 

 

KAMPIN BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHLERİ ; 14 MART 2015 Cumartesi günü özel servis ile İzmir'den çıkış, Kamp alanına aynı gün varış pazar gününü muhteşem fotoğraf görselleri ile süsleyeceğimiz biçimde fotoğrafçı arkadaşlarımıza ayırıyoruz. Doğa grubu yürüyüş ekbimizin de bizlere katılmasıyla birlikte kamp toplanarak dönüş yürüyüş düzeni içinde gerçekleşir. 

 

Kamp 15 MART 2015 pazar günü öğle saatlerinde toplanarak doğa grubuyla birlikte ortak hareket  edilirek akşam saatlerinde köy kahvelerine varış ile sonlanır.

 

HAVA DURUMU :

 Hava kamp günlerinde gündüz 16'C lerde gece ise 5'C dir. Rüzgar Güney batıdan 4 Km Saat hızla ve ılık seiyor. UV 3 ( orta ) Yağış yok

 

KİMLER KATILABİLİR :

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi lisanslı sporcuları,Üyeleri ve onların yakınları ile İzmir Fotoğraf Akademisi üyesi fotoğrafcılar ve onların yakınları kampa katılım için öncelik hakkına sahip olup, kamp kontenjanında acık olması durumunda ise Kamp deneyimi olan diğer lisanslı sporcular ile diğer fotoğrafcıların talepleri de değerlendirmeye alınacaktır.

 

Kampın organizasyonu gerekli izinlerin alınması,katılımcıların yeterlilik halleri kampın düzeni ve kampa ulaşım Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilecektir.Kampın amacına uygun gerçekleşebilmesi için Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezinin uygulamaya koyacağı kamp kuralları geçerlidir ve her bir katılımcı bu kurallara itirazsız uymakla sorumludur.

 

KAMPIN AMACI :  

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi bünyesindeki sporcularımızın yüksek dağlara uyum, kampçılık bilgi ve becerisi kazanmaları doğada yaşam koşullarını öğrenmeleri ve grup uyumu edinmelerini amaçlar, zor doğa koşulları altında doğada hayatı idame ettirme arkadaşlık, ekip uyumu ve dayanışma, paylaşma yeteneklerini geliştirmek, doğa bilgisi ve sevgisi aşılamak, çevre dokusunu koruma bilinci edinmek, Kamp alanındaki flora ve fauna çeşitliliği üzerinde gözlem ve  fotoğraf çalışmaları yapmak, yerel halk ile ekonomik ve sosyal ilişki kurup geliştirmektir.

 

Yanınızda bulunsun :

Doğada sağlıklı barınabilmek için gerekli olan mevsim koşullarına uygun çadır,uyku tulumu ve kamp malzemeleri ; Sırt çantası,Mat,Çadır altlığı ve uyku tulumu,Pişirme kapları,kamp ocakları ve sağlık seti,dikiş seti. Ayağı bilekten kavrayacak mümkünse su geçirmeyen bot tarzı ayakkabı, Yağmurluk, Yedek iç giysi,Orta ve üst katman uygun giysi,Yedek Çorap. Diğer malzemeler kampa katılanlar arasında paylaşılarak tedarık edilecektir. 

 

Varsa sürekli kullanmakta oldugunuz ilaçlarınız,Fotoğraf Makinesi ve yedek aksesuvarları. 

 

İlk Kez kampa katılacak olan arkadaşlarımızın CADIR ihtiyacları ( sınırlı sayıda ve ilk karar verenler, partnerle kalmayı kabul edenler)  tarafımızdan karşılanacaktır.Malzeme paylaşımı ve Kamp programı  kamp öncesinde ve ilan edilecek bir tarihte yapılacak ortak  toplantıda katılımcılara aktarılacaktır. 

 

Aklınızda bulunsun :

Bu program bir TUR organizasyonu değil, PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi ve  İzmir Fotoğraf Akademisi üye fotoğrafçıları ve onların yakınları ile birlikte ortak katılımlı gerçekleşecek  planlanlı bir  açık alan Fotograf ve doğa bilgisi eğitim, uygulama ve çekim çalışmasıdır. Katılımcılar hizmet beklentisi içinde olmadan tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılamak,kamp kurallarına itirazsız uymak ve ilan edilen eğitim çalışmalarına katılmak mecburiyetindedir.

 

Faaliyetimizin  amatör bir spor, eğitim ve uygulama etkinliği olması sebebiyle katılımcıların faaliyetten ve faaliyetin görevlilerinden beklentilerini bu durumu göz önünde bulundurarak ayarlamalarını hatırlatırız. Kamp süresinde Alkollü içecekler ve sporcu disiplinine uygun olamayan diğer içecekleri kullanmak, kamp kurlları  dışına taşacak aykırı  hareketlerde bulunmak,kontrolsüz ateş yakmak ve ilan edilen alanlar dışında sigara içmek  kesinlikle yasaktır.Faaliyetlerimize katılım taleplerinde PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi ve İzmir Fotoğraf Akademisi UYELERİ ve onların beraberindeki yakınları, Site ve Mail Haber gurubu üyelerimiz ve diğer  kursiyerlerimiz her zaman öncelik hakkına sahiptir. Harici katılma istekleri misafir olarak ve servis araçlarımızda yer olması durumunda değerlendirmeye alınır…Servis araçlarımıza binildiği andan itibaren grubun sevk ve idaresi, kontrolü araç sorumluları veya faaliyet rehberinin inisiyatifindedir...

Araç seyir güzergâhlarını araç kaptanları belirler. Araç kaptanlarının belirlediği güzergah dışına çıkılması, zorunlu durumlar dışında kapıya veya eve yakın duraklarda indirme talepleri kabul edilmez. Servis Araçlarının ilk hareket noktasına göre güzergâhlar değişiklik arz edebilir.

Araçlarda koltuk ya da yer rezervasyonu yapılmaz."Erken gelen oturur" kuralı uygulanır.

Katılımcılar, görevli veya faaliyet rehberlerinin uyarı ve talimatlarına kayıtsız şartsız uymakla yükümlüdürler...

Organizasyonlarımızda grubun en iyi şekilde sevk ve idaresi, faaliyetin selamati, katılımcıların güvenliği için rehberlerimizin almış olduğu kararlar tartışma konusu yapılamaz.

Uyarı ve talimatlara, yürüyüş disiplinine uyamamak veya yorgunluk, dikkatsizlik, konsantrasyon bozukluğu gibi etkenlerden kaynaklanabilecek her türlü kaza, yaralanma ve sakatlanma durumunda rehberler, faaliyetin organizatörleri ve diğer görevlileri sorumlu tutulamaz.

Faaliyete katılan her birey bu sayfanın en alt kısmındaki linkler içinde bulunan SAĞLIK BİLGİ formu, RİSKLERİN KABULÜ ve MUAFİYET belgelerini faaliyet anında ıslak imzalı olarak görevlilere teslim etmekle sorumludurlar ve en az bir kez okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.