Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
FOTOĞRAF YÜRÜYÜŞÜ

Güzel bir fotoğrafta Işığın niteliği, fotoğrafın her anlamda ruhunu ve tadını etkiler. Kısaca ışık, Fotoğrafın her şeyidir. Fotoğraf onunla var olur, onunla yok olur. Fotoğrafın içinden ışığı çekip alırsanız ortada hiç birşey kalmaz. Yani fotoğrafı yapan ne siz, ne biz, ne de makinedir. Fotoğrafı fotoğraf yapan ışıktır. Anlatmayı düşüdüğünüz hikayeyi ışıkla yazarsanız kısaca...

 

Türkiye doğal güzellikleri, tarihsel ve kültürel zenginlikleriyle fotoğraf meraklılarının yoğun ilgi duyduğu bir ülkedir;İklimsel özellikleri dolayısıyla da yılın büyük bir bölümü güneşli ve aydınlıktır. Uygun ışık yapısı ise, göz alıcı renklerle bezenmiş fotoğraflar ve zengin bir renk armonisi demektir.   

 

Türkiye kirlenmemiş havası ve bozulmamış tabiat zenginliliği, endemik bitki çeşitliliği, sosyo - ekonomik yapısıyla folklorik özelliklerinin çokluğu, hala keşfedilmemiş doğal alanlarının var olması sebebiyle fotoğraf meraklıları için adeta bir Stüdyo gibidir.

 

Böylesine zengin bir açık hava stüdyosunda, özgürce çalışmak için, yapmanız gereken tek şey ise,  sadece çalışma sürenizi ve zamanı belirlemek oluyor. En iyi zaman ve en iyi çekim alanlarını keşfetmek için İzmir Fotoğraf Akademisi  İZFAK Doğa Okulu- Patikatrek Doğa Sporları Eğitim merkezi ekibiyle kontak kurmanız yeterli.

 

Türkiye'nin farklı noktalarında, her yıl gelenekselleşen  fotoğraf kamplarımızdan birisine katılarak fotoğraf edinme deneyimi kazanabilirsiniz. Çünkü ; İzmir Fotoğraf AkademisiPatikatrek Doğa Sporları iş birliği ile gerçekleşen Fotoğraf Kampları tesadüfler üzerine değil önceden planlanmış  ve programlı bir kurguyla hazırlanarak  fotoğrafın kalbine giden tam isabetli bir yolculuklardır.Patikatrek sıradan bir Fotoğraf gezisi düzenlemez, alanında uzmanlaşmış fotoğrafçıların gözetiminde onların deneyimleri ve birimkimlerinden referans alınmış konu bazlı fotograf uygulama etkinlikleri ve en az üç günlük olmak üzere fotoğraf kampları düzenler.

 

Patikatrek'in foto safari ve benzeri fotoğraf kamplarından birisine katıldığınız zaman,asla insan kalabalıkları içinde kaybolmaz, bilakis bilginin karşılıksız paylaşıldığı, kontrollü sayısal katılımlarla ve amacı doğrultusunda çalışan fotoğraf tutkunlarının bir arada olduğu bir dostluk ortamında bulursunuz kendinizi...