Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
ÇİFTLİK EVLERİ

Ekolojik tarımla uğraşan Patikatrek çiftlik evlerinde bir yandan tatilinizi yapıp bir yandan da üretime katkıda bulunabilirsiniz.

 

En son ne zaman zeytin toplayıp arpa ektiniz? Son yıllarda hiç kerpiç evlerde uyuyup horoz sesleriyle uyandınız mı? Bütün bir yılın veya sadece bir haftanın yorgunluğunu, gerçek bir çiftlik evinde bahçe işleri ile uğraşarak, doğal besinlerle beslenip, doğada uzun yürüyüşler yaparak atmaya ne dersiniz?

 

Şehir hayatından sıkılıyor, yaşam tarzınızın monotonluğu, gün geçtikçe kendinizi daha sağlıksız hissetmenize sebep oluyorsa, doğayla baş başa kalacağınız gerçek bir tatile ihtiyacınız var demektir. Patikatrek çiftlik evleri, şehir insanını çiftlik yaşamındaki hayatla kısa bir süreliğine de olsa buluşturmayı hedefliyor.

 

 

Çiftlik evlerimizde kısa ya da uzun süreli tatil yapmayı seçen misafirlerimiz isterlerse gönüllü çalışarak ve çiftliğe belli bir katkı payı ödeyerek eş ve çocuklarıyla birlikte konuğumuz oluyorlar. Böylece geçirdikleri sağlıklı ve keyifli bir tatilin yanı sıra, ekolojik tarıma ve kırsal kalkınmaya da katkı sağlıyorlar. Tükettikleri ürünlerin kaynağını tanımak ve kırsal yaşam hayatını deneyimlemek de cabası...

 

Patikatrek çiftlik evlerinde kalacağınız süre içinde bir yandan dinlenirken, diğer yandan da günlük taze süt, yumurta ve peynirler, yöresel ev yemekleri ve tamamen doğal besinlerle beslenmenin keyfini yaşarsınız. İsterseniz ev sahibinize günlük işlerinde gönüllü yardımcı olur, isterseniz uzun doğa yürüyüşleri veya atlı gezintiler yaparsınız. Ya da doğanın muhteşem dinginliği içinde, bir meyve ağacının tatlı serinliğinde uzun zamandır ihmal edip unuttuğunuz kitabınızı okurken, dalından taze meyve koparmanın da hazzını yaşarsınız.

 

Eğer doğal yaşamayı seven, gerçek sevgi ve paylaşımın doğal ortamlar içinde bulunduğuna inanan, huzur arayan biriyseniz, ev sahibinizin evinde sizin için ayırdığı bir odada konaklarken, sofrasında yediklerini paylaşırken kültürler arası alışverişin muhteşem güzelliğini deneyimler, yaşamınıza girecek olan yeni renkleri keşfedersiniz.

 

 

Patikatrek çiftlik evleri yıldızlı otellerin sağladığı konfordan uzak ama her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, ticari kar beklentileri olmayan ama varlıklarının devamı için de maddi katkılarınıza ve gönüllü çalışmalarınıza ihtiyaç duyan mütevazı birer konaklama tesisleridir...

 

Şehir hayatından bunalıp doğayla baş başa kalmayı hayal ediyorsanız, hemen, hemen Türkiye'nin en güzel bölgelerindeki bazısı yığma taş,bazısı ahşap,bazıları da her turlu teknolojik konfordan uzak Patikatrek özel çiftlik evlerinden birine kaçabilirsiniz.