Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
FIRTINA VADİSİNDE DOĞA FOTOĞRAFÇILIK ATÖLYESİ

En güzel Doğa fotoğraflarını çekmek için sadece fotoğrafı bilmek yetmez;ondan daha öncesinde Doğa bilgisi ve deneyimi edinmek de gerekir...Ayrıca doğada size rehberlik edecek olanların da fotoğrafı bilmesi ve fotoğrafcı gibi düşünüp bakması, görmesi gerekir ki, sizin amaçladığınız fotoğraflara ulaşabilmeniz için olmazsa olmaz bir zorunluluktur bu...

 

İzmir Fotoğraf Akademisinin planlı alan çalışmaları kapsamında gerçekleşecek olan bu atölyemiz "Fotoğraf, fotoğrafın olduğu yerde daha çabuk öğrenilir" prensibinden hareketle Türkiye'nin en güzel fotoğraf alanlarından birisi olan Fırtına Vadisinde yapılıyor.

Koca bir yaz daha bitti,kimimiz sahil şeritlerindeki tatil köylerinde, kimimiz yazlıklarda yakıcı güneşin etkisiyle, kimimiz de "bu sene de yine tatil yapamamanın" stresi ile bunaldık...Ya da tatil programımıza bu sene de Büyülü bulutlar ülkesi Karadeniz bölgesinin serin yeşilini sığdırma fırsatı bulamadık...

Yeşilin her tonunu koynunda saklayan Karadeniz coğrafyasında Sonbahar ile birlikte renklerinin nasıl bir dönüşüme uğradığını yerinde gözlemlemek, gözlemlerken fotoğraf almak ve Karadeniz yağmurları ile ruhunuzu yıkayıp arınmak,esprili Karadeniz insanının sıcak dost gülüşlerinde kaybettiklerinizi yeniden bulmak ister misiniz ?


Ya da nefes kesen doğa manzaralarının nasıl fotoğraflandığını ve çekimler sonrasında neler yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Teorik dersler + Ekipman bilgisi + Uygulama gezisi + Değerlendirme ve seçim gibi dört ana başlık altında gerçekleşecek olan bu dört dörtlük seminer, alanlarında uzman kuruluşlar olan E-kodanitap Doğal yaşam tesisleri, Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi, İzmir Fotoğraf Akademisi ve A grubu işletme belgeli bir seyahat acentesi olan Türkü Turizm Seyahat Acentesi organizasyonu ile sizin için hazırlandı.

İÇERİK
Fotoğrafa ilk adımlarını atan herkesin ilk başvuru alanıdır doğa; Doğa fotoğrafçılığı da en acemisinden en ustasına kadar bütün fotoğrafçıların en çok ilgi gösterdiği fotoğrafçılık dallarından birisi olmuştur.


Doğayla kurulan ilişki ve doğada farkındalığımızı artıran yöntemleri öğrenmek ve aynı zamanda şehrin günlük stres yaratan koşuşturmalarından uzaklaşarak doğa fotoğrafçılığı dalında ustalaşmak istiyorsanız, bu seminer tam size göre. Önce Doğa bilgisi ve Doğada seyahat ile başlayacak olan Seminerimizde Doğa ve Manzara fotoğrafçılığı için gerekli olan temel konular işlenecektir. Seminer uygulamalı olup minimum 10 saatlik bir teorik bilginin ardından Türkiye’nin can alıcı renkleri ve doğal yaşam çeşitliliğini içinde barındıran Karadeniz Bölgesinin en bakir doğal alanlarında tam gün uygulama yapılacaktır.


SEMİNER SONUNDA KAZANILACAK BECERİLER;
Doğa bilgisi, Doğa Fotoğrafı kavramının anlaşılması, doğa'da ışık kullanımı, dört mevsim manzara fotoğrafları çekmek için gerekli teknik bilgi kazanımı.

KİMLER KATILMALI ?
• Fotoğraf çekmek için doğaya çıkmayı sevenler
• Flora ve Fauna çeşitliliği ile Manzara fotoğrafı çekmeyi isteyenler
• Şelale,akarsu ve göl fotoğraflamayı arzulayanlar


ANLATIM VE UYGULAMA ŞEKLİ
Seminer Minimum10 saat teorik bilgi ve İKİ tam gün Fırtına vadisinin en bakir doğal alanları veya Türkiye’nin dördüncü en büyük dağı olan Kaçkarlar coğrafyası içinde, gelişen koşullara göre en uygun bir doğal alanda, uygulamalı olarak yapılacaktır. Çekimler sonrasında barkovizyonda fotoğrafların tek, tek elden geçirilerek genel bir değerlendirilmesi ve seçmeler gerçekleştirilecek ve sonrasında katılımcı gözünden atölye çalışmasının değerlendirilmesi yapılarak, katılım sertifika töreni ve Karadeniz usulü bir kutlama partisi ile sonlanacaktır.

NOT : Programa katılım kontenjanı 10- 14 Kişi ile sınırlı olup, Katılımcılara programın tüm detayları ilk bilgilendirme toplantısında verilecektir.


ORGANİZASYON :


İZMİR FOTOĞRAF AKADEMİSİ / www.izmirfotografakademisi.com
PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi / www.patikatrek.com
TÜRKÜ TURİZM SEYAHAT ACENTESİ / www.turkutour.com

SEMİNER İÇİN GEREKENLER ;  Not defteri, ilgi ve heves, biraz da enerji

YANINIZDA BULUNSUN;
Fotoğraf makinesi ve tüm yedek aksesuarlarınız, Yedek pil, şarj aleti, hafıza kartı, USB bellek veya taşınabilir Hard disk, UV, Polarize, Degrade ve ND yoğunluk filtreleri, Makro, tele ve Geniş açı objektif, Odak uzatıcı, reflektör,Difüzör, Tripod, küçük bir ayna, harici Flaş

GİYSİ ;
Mevsim koşullarına uygun olmak koşuluyla sentetik ve polar tarzı giysiler, termal veya yün içlikler (Pamuklu ve keten türü, kadife veya kot benzeri giysilerden kaçının), Ayağınızı bilekten kavrayan sert tabanlı bir ayakkabı ( Mümkünse su geçirmeyen),yağmurluk, Likralı sentetik oranı yüksek pantolon ( Şort kullanmayınız)
 

 

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN ;

Sayfamızın iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz

GSM 0533 634 09 89

www.patikatrek.com

DİĞER EĞİTİM VE SEMİNERLER