Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA BİLGİSİ EĞİTİM SEMİNERİ

Her yıl üyelerimiz için düzenli olarak gekleştirdiğimiz kişisel gelişim seminerlerimiz arasında yer alan Doğa Bilgisi Eğitim Seminerimiz yeni üyelerimizin de katılımları ile başlıyor. Grubumuzla birlikte spor amaçlı doğaya çıkışlar esnasında katılımcıların daha bilinçli ve farkındalık içinde olmalarına katkı koymak,üyelerimizin bilgi dağarcığını geliştirerek kişisel gelişimlerine destek vermek amacıyla düzenlediğimiz bu seminerlerimize katılmak için kurumumuza Üye olmak zorunluluğu vardır. Seminer programı Kasım ayına kadar kurumumuza üye olan ve eski üyeliklerini güncelleyenlerin katılımı ile başlayacak olup, haftada bir gün iki saat üzerinden toplam dört haftada tamamlanacaktır.Yaşam alanlarımızın dışında alışık olmadığımız doğal alanlarda bizi bekleyen riskler nelerdir,doğa ve çevreye karşı duyarlı olmak,onu korumak nasıl gerçekleşir ve bunun gibi daha bir çok konuda karşılıklı sohbet havası içinde gerçekleşecek olan eğitimlere sadece üyelerimizin katılımı ücretsizdir.

 

İÇERİK

Doğayla kurulan ilişki ve doğada farkındalığımızı artıran yöntemleri öğrenmek ve aynı zamanda şehrin günlük stres yaratan koşuşturmalarından uzaklaşarak doğayla baş başa kaldığımız, gerek gezi, gerekse spor amaçlı buluşmalarda öz güven duygusu içinde yer almak, doğayı yakından tanıyarak onun muhteşem döngüsüne ayrıcalık içinde tanık olmak ve onunla uyumlu bir birliktelik kurmak istiyorsanız bu program tam size göre.Önce Doğa bilgisi ve Doğada seyahat ile başlayacak olan seminerimizde doğada barınma,doğada beslenme, doğada yön bulma ve doğada ilk yardım konuları işlenecektir. Seminer uygulmalı olup,toplam 12 saatlik bir teorik bilginin ardından, doğa yürüyüşleri ve uygulamalı kamplar ile bilgilerin pekişmesi sağlanacaktır.

 

SEMİNER SONUNDA KAZANILACAK BECERİLER;
Doğa bilgisi, doğada yürüme, barınma ve korunma tekniklerinin öğrenilmesi, doğada karşımıza çıkma ihtimali olan riskler, doğada seyahat veya barınma anında gerekli olan ekipman ve giysilerin seçimi, doğada olası bir kaybolma anında yön bulma tekniklerini öğrenmek için bilgi kazanımı.
 

KİMLER KATILMALI ?
• Gezi,spor, Fotoğraf çekmek veya daha farklı bir amaç için doğaya çıkmayı arzulayanlar
• Flora ve Fauna çeşitliliği ile ilgili araştırma yapanlar,doğa fotoğrafçıları
• Gönlünde doğa sevgisi olan ve doğayı daha yakından tanımak arzusu duyanlar. 

 

SEMİNER İÇİN GEREKENLER ;

Not defteri, ilgi ve heves, biraz da enerji
 

SEMİNER BAŞLANGIÇ TARİHİ

14 KASIM 2012 Çarşamba Saat 19.00
 

LİSANS ve SERTİFİKA

Seminerleri eksiksiz katılımla tamamlayan üyelerimize ferdi sporcu lisansı ve seminere katılım teşekkür sertifikası verilir.

 

KATILIM KOŞULLARI ve ÜCRET

Kurumsal üyelik başvurusu yapmış olmak yeterli olup, seminer üyelerimize ÜCRETSİZDİR...
 

Üyelik için ;

iki adet fotografla birlikte,kurumumuzdan alacağınız iki adet bilgi formu ve bir adet başvuru dilekcesini doldurmanız,bir yıllık üyelik aidatı olan 120 TL sını bir seferde ödemiş olmanız gerekmektedir.Patikatrek kurumsal üyelik başvurusu yapanlar, kurmumuzun diğer hizmet koşullarından ve üyelere özel yaratılan imkanlardan yararlanabilirler. Aynı aileden bir kişinin üyeliği ile aile fertlerinin tamamı üyelerimize sağlanan hizmet imkanlarından yararlanırlar.

DİĞER EĞİTİM VE SEMİNERLER