Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

İzmir'in dağlarına kar düştü. Her mevsim yeşil görmeye alıştığımız dağlar BEYAZ gelinliklerini giyip süslendiler. Davetkar  bir cehreye bürünen dağlar, doğa severleri ve doğa yürüyüşcülerini bekliyor.Bu hafta sonu, yani 29 OCAK 2006 pazar günü sabah saat 08.de hareket edecek olan PATIKATREK Doğa Sporları doğa yürüyüş grubu,Kemalpaşa Dereköy-Mahmut dağı parkurunu yuruyecek.Hafta sonuna kadar kar yağışının duracağı bildiriliyor..Mahmut dağının da, İzmir yöresindeki dağlar arasında ayrı bir yeri ve güzelliğinin olduğunu düşünürsek çok farklı bir Doğa yürüyüşü olacak demektir..Patikatrek Doğa Sporları Merkezinin diğer Doğa yürüyüşü gruplarından farklı yönleri de  göz önünde bulundurulursa,bu parkura katılacak olan Doğa yürüyüşcüleri unutulmaz gunlerinden birini daha yaşayacaklar demektir.

 

Hava kosulları nasıl olursa olsun katılımcıların kış şartlarına uygun ve hazırlıklı gelmeleri tavsiye ediliyor.Yükseklerde kar yapısının sert olması ayakların ıslanmasını kısmen de olsa azaltır ancak rotanın dere yataklarına yakın bolgeleri ve daha alçaklardaki yumuşak kar sorun olusturabilir.. Katılımcı sporcuların mutlak suret de yedek çorap ve varsa tozluk bulundurmaları öneriliyor..

 

Bunun dısında yanınızda bulundurmanız gereken esya ve malzeme listesine www.patikatrek.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz..Doğa yürüyüşleri öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz,aklınızda bulunması  gereken kurallar dizinini de yine web sayfamızın ilgili sayfalarında bulabilirsiniz..

 

Doğa yürüyüşleri her ne kadar basit bir sportif faaliyet gibi görünse de hazirliksiz gidildiğinde can sıkıntısı yaratabilir.Bu sıkıntılardan kurtulup keyifli bir gün geçirmek istiyorsaniz, beslenmeden giysi seçimine kadar uzanan bir dizi konuya özen göstermeniz gerekiyor.

 

İşte bizim tavsiyelerimiz :

 

1-Yürüyeceğiniz parkur-rota hakkında rehberinizden bilgi  alınız..

2-Katılımcıların kondisyon seviyelerini öğreniniz.

3-Mümkünse kendi kondisyon durumunuza uygun gruplara katılın..

4-Hava koşulları hakkında bilgi alın.Koşullara uygun ve hazırlıklı olarak faaliyete katılın.

5-Yedek iç giysi,çorap,bere,balaklava,eldiven ve yağmurluk kar gözlüğü olmazsa olmaz malzemeler.

6-Çabuk enerjiye dönecek olan kuru üzüm,kuru kayısı,kuru dut gibi yiyecekler  çantanızda kolay ulaşabileceğiniz bir yerinde olsun.

7-Ayak tırnaklarınızı bir gun onceden mutlaka kısaltınız.

8-Bir gun once, akşam yemeği menünüzde Karbonhidratlı besinler  ağırlıklı olsun..

9-Yanınızda,eğer varsa minik bir termos içinde sıcak su bulunması, doğa yürüyüşünüzü keyfli kılacak önemli bir   seçenek..

 

Eğer solunum yolu rahatsızlıkları,nefes darlığı,astım,kalp damar rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışmadan doğa yürüyüşleri ve benzer faaliyetlere katılmanız kesinlikle önerilmez..

 

Doğa yürüyüşleri ve doğa sporlari şehirden ve yerleşim yerlerinden uzak,tamamen vahşi doğanın içinde gerçekleşecek aktiviteler olması dolayısyıla risklidir ancak  bu riski de eğitim ve deneyimle azaltmak mümkündür..

 

Gerekli eğitim ve deneyime sahip oluncaya kadar, gerek fiziksel gerekse diğer yönlerden sizden farklı ve önde olan gruplar ile birlikte aktivitelere katılarak bu riske girmemeniz önerilir...

 

Başlangıç aşamasında Her zaman, aynı duzeyde oldugunuz grupları ve kolay parkurları tercih ediniz...

 

 

 Güncel Doğa yürüyüşlerine KATILMAK İÇİN

 

DİĞER HABER VE DUYURULAR