Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
PATİKATREK 10 YAŞINDA

Patikatrek Doğa Sporları Eğitim Merkezi olarak kuruluşumuzun 10.yılına girdiğimiz bu günlerde yeni Doğa yürüyüşleri sezonumuzu da açmış bulunuyoruz. Patikatrek marka adıyla, kurulduğumuz ilk günden bu yana çizgimizden hiç sapmadan, ilkeli ve sürdürülebilir uygulamalarımızla, Doğa yürüyüşleri sporunun felsefesini yeniden yazarak bu günlere geldik. Daha ilk günde “biz fark yaratacağız, diğerlerinden hem farklı hem de her zaman önde olacağız” diye iddialı bir söz verdik. Bu sporun bir yarışma sporu olmadığı ve olmaması gerektiğine inanarak, deneyimlerimizin süzgecinden arıtarak olusturdugumuz ilkeleri ve felsefesini web sayfamız aracılığıyla yayınladığımız bilgiler ışığında yeniden belirledik ve sanal medyada neredeyse başvuru kaynağı olduk… Yerel ve Ulusal Medyada sayfalar dolusu haber kupürü ile yer aldık, röportaj verdik ekranlara konuk olduk söyleşiler gerçekleştirdik.

 
Sorumluluğumuzun bilinci ile bu spora yeni başlayanlara hep güven aşıladık; hiçbir zaman şımarmadık, çizgimizden şaşmadık. Bugün, bu camiada eğer hatırı sayılır bir yer edindiysek bunu, yaptıklarımızdan çok, bizi izleyenlere ve bize inanarak destek verenlere borçlu olduğumuzu unutmadan yolumuza devam ediyoruz.
 
Herkesin “en az risk içeren doğa sporu” diye adlandırdığı Doğa yürüyüşleri hakkındaki bu yanlış tanımlamaya ta baştan karşı çıkarak, İnsanların alışık olmadıkları mekânlarda nelerle karşılaşabileceği ve Doğa yürüyüşü sporunun öncesi ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili her yeni katılımcıya karşılıksız bilgi aktararak Doğa yürüyüşü yapmaya karar veren her insanın daha bilinçli ve farkındalık içinde bu sporu severek yapmasına bıkmadan destek verdik. Bugün de hala, her yeni katılımcıyı adresimize davet ederek bildiklerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Hafta içinde her gün gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızla doğaya ilk kez çıkacak olanlara ışık tutmayı sürdürüyoruz. 
 
İzmir ve Ege bölgesinde 10 yıldan bu yana yüzlerce yürüyüş patikası belirledik, doğada yaptığımız gözlemleri fotoğraf karelerine dökerek şehirdekilerle paylaştık, merak duygusu uyandırdık,kullanılmamaktan unutulmaya yüz tutmuş onlarca eski patikayı yeniden işaretleyerek bu sporu yapan ve yaptıranlara rehber olduk. On yıldır hiçbir sezonda aynı patikaya kıyısından kenarından ikinci kez yaklaşmadan hep farklı patikalarda yürüdük. Hiçbir zaman bu spora gönül verip bize inanarak peşimize düşenleri kategorize etmedik, onları A-B-C diye sınıflara ayırmadık hep aynı takımın eşit bireyleri olarak görüp toplu halde yürüterek takım arkadaşlığı olgusunu güçlendirdik. Dağcılık sporunu gerçek anlamda yapan sporcu arkadaşlarımızın emek ve çabalarına duyduğumuz saygının gereği olarak, doğa yürüyüşlerini hiçbir zaman Dağcılık sporu olarak gösterip Dağcılık camiasına saygısızlık etmedik; ama gün geldi Dağcılık sporunu da ruhuna uygun bir şekilde ve hakkını vererek yaptığımız kendi çapımızda önemli etkinliklere de imza attık. Fotoğrafçı kimliğimizle Sporcu kimliğimizi birleştirerek yöremizde Doğa Fotoğrafçılığının da amacına uygun olarak yapılmasına katkı verdik. 
 
Değerli sporcular, 2012 – 2013 yılı Doğa yürüyüşleri sezonunun bu sporu yapan ve yaptıranlara hayırlı olmasını bir kez daha diler, kazasız sorunsuz ve hep gülen yüzlerle tamamlanan etkinlikler yaşanmasını temenni ederiz.

 

DİĞER HABER VE DUYURULAR