Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
KAÇKAR TRANS EKİBİ KENTE DÖNDÜ

22 Temmuz 2006 sabahı İzmir'den yola cıkan ekibimiz, dokuz günlük faaliyeti programlandığı şekilde tamamlayarak şehre döndü. Zeynel AYDIN liderliğindeki ekibimiz, 23 TEMMUZ akşamı Olgunlar yaylasına gecerek  2.100 m  yükseklikdeki KAÇKAR'lara giriş kapısı olarak kullanılan bu güzel yaylada,KAÇKAR Pansiyona yerleşerek dinlenmeye geçtiler. 24 TEMMUZ akşamı SİNOP dan gelecek olan ekibin diğer üyeleri ile buluşmayı bekleyen arkadaşlarımız günü boş geçirmemek için sabah erken saatlerde DOBE yaylası Naletleme gecidi istikametine bir doğa yüryüşü tertipleyerek 3.400 m. yüksekliğe kadar tırmandılar...  Mezovit sivrileri olarak bilinen Kaçkarların 3.700 m lik sivrilerinin doğu yamaçlarından yan geçiş yapan ekibimiz haritalarda sadece bir tanesi belirgin olarak görünen  buzul göllerini bulmak için  keşif tırmanışına devam ettiler. Öğle saatlerinde göllere ulaşan ekibimiz bu doğa harikası olusumlarda öğle yemeği için mola verdiler.

 

 

İzmir'den hareket eden ekbimizin sevimli  ve sempatik üyesi, Maskotu ECE NUR 'un adını bu göllerin en güzeline vererek dönüşe geçtiler. PANSİYONA dönen ekibimiz gecenin ilerleyen saatlerine kadar SİNOP ekibinin Olgunlara ulaşmasını bekledıler... Oldukca maceralı bir bekleyiş sonrasında  ancak saat 02.00 de tum ekıp bir araya gelebildi.

 

25 TEMMUZ 2006 da SOğanlı Göl kıyısına ulaşan ekibimiz ilk ana kampı bu gölün kıyısında attılar. Toplam 16 kişilik ekibin 12 kişilik bölümü 26 Temmuz 2006  günü saat 10.48 de başarılı bir tırmanış ile KAÇKAR 3.932 m.ye ulaşarak zirve yaptılar.

 

27 TEMMUZ 2006 günü kampı toplayan ekip PEŞOVİT düzlüğündesaat 11.45 de  ikinci  kampı kurdular ve uzunca bir dinlenme ile  28 TEMMUZ sabahı günün erken saatlerinde kampı toplayarak APIVANAK gecidi üzerinden gecerek APIVANAK yaylasına ulaştılar.Uzunca süredir kullanılmayan bu hattı toplu halde ilk gecen ekip olma ünvanını da alan ekbimiz kaçkarlarların bu en yuksek yaylasında kamp malzemelerını araçlara teslim ederek Öğle yemeği için Amlakit yaylasına doğru yürüyşe devam ettiler. Apıvanak ve PALOVİT yaylalarını Sisler içinde geride bırakarak saat 13.00 de  KAÇKARLAR ın en bakir ve en doğal yaylası olanAMLAKIT'e ulaşarak burada bir saatlik bir öğle yemeği molası verdıler. 

Saat 14 de hareket eden ekib,yemyeşil bir orman denizini hayaletler ormanına çeviren yoğun bir sis altında yürüyerek HAZİNDAĞ ve POKUT yaylalarını da gecerek SAL yaylasında saat 19.00 da yürüyüşlerini noktaladılar.

 

SAL yaylasında ekbimizi karşılayan,web sayfamızın ve grubumuzun transfer işlemleri sorumlusu TÜRKÜ TURİZM SEYEHAT Acentesi sahibi,yörenin en cılgın rehberi MEHMET DEMİRCİ beraberinde getirip gruba ikram ettiği Kanyak ile yürekleri de ısıttı.

 

Aynı gun oldukca maceralı bır yolculukla pansiyona gecen ekibimiz bir günlük bir dinlenme ve unutulmayacak bir Final gecesi ile faaliyeti tamamlayarak yine maceralı bir otobüs yolculuğu sonrasında bir gun gecikmeli olarak İzmir'e döndüler...

 

Bütün ekip üyesi arkadaşlarımızı yürekden kutluyor, başta faaliyet esnasında grubumuz ile ekip arasındaki iletişimi sağlayan sonrasında güzel bir supriz ile akşam yemeğinde Laz böreği ikramı ile tüm ekibi duygulandıran sevgili TUNAY AYBERKİN ve ailesine, Ekibin rahatı ve huzuru için koşturan,güzel yemekleri ile dmaklarda tad bırakan sevgili KADER DEMİRCİ ve Mehmet DEMİRCİ'ye tesekkürlerimizi yolluyoruz...

 

Bu faaliyetin detaylı günlüklerini ve diğer ekip uyeleri ve raportörlerden gelecek olan notları bu bölümden takip edebilirsiniz...

 

 

DİĞER HABER VE DUYURULAR