Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Geziport Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: A-9785
DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ VE DAĞCILIĞA GİRİŞ EĞİTİMİ

Doğa Sporlarının hangi branşında spor yapıyor olursanız olunuz, spor alanınız adından da anlaşılacağı gibi açık alan, yani doğadır.

Doğa, bir çoğumuzun anladığı şekilde sadece çiçekli yeşil çayırlar, mavi gökyüzü altında kuş sesleri arasında ya da çam kokulu ormanlar demek değildir.İnsanların yaşadığı alanlardan uzakta, insan unsurunun en az hissedildiği vahşi yaşam alanlarına kadar doğanın tanımlama sınırlarını genişletebiliriz.

Doğa sporları da bu vahşi doğada saçlarınızı rüzgara karşı savurup, şen şakrak şarkılar eşliğinde yapılabilen bir spor dalı da asla değildir.Doğa sporlarının hangi dalında spor yapıyorsanız yapın; önce displin,uyum,kondisyon, dayanıklılık sonra da doğa koşullarına uyumlu hareket edebilme yetenek ve becerisine sahip olmanızı gerektirir...

Doğa sporları içinde en az risk içeren, doğanın koynuna ilk adımı atmak demek olan doğa yürüyüşleri; bireysel olarak yapılabildiği gibi takım olarak da icra edilebilen en ekonomık en uygun spor dalıdır.Ancak bu sporun da yapım alanları doğa olduğu için önceden bilinmesi gereken bazı kurallar dizinini öğrenmeyi ve bazı bilgi ve deneyimlere sahip olabilmeyi gerektirir.

PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi olarak daha ilk kurulduğumuz andan itibaren Doğa bilgisi ve eğitimlerine verdiğimiz önem dolayısıyla "bu sporu en az riskle yapan ve en keyifli şekilde tamamlayan bir kaç organizatörden birisiyiz " diyebilme ayrıcalığına sahibiz. Düzenli olarak verdiğimiz bilgilendirme Eğitim seminerlerimize katılarak doğada seyahat eden her arkadaşımızın bu spordan aldıkları keyfi gördükce haklılık payımızın da test edilmiş olduğunu görüyoruz.

Bu nedenle tekrar bir hatırlatma ile diyoruz ki : doğada bırakın spor yapmayı,en basitinden doğada olma ve bulunma durumunda bile gelin doğa okulumuzun sizler için hazırladığı ÜCRETSİZ bilgilendirme ve eğitim seminerlerine katılın,

1- Planlama
2- Doğada seyahat,
3- Doğada yön bulma,
4- Doğada ilk yardım,
5- Doğada barınma,
6- Doğada beslenme,
7- Doğada giysi ve ekipman bilgisi
8- Doğada kaybolma,arama kurtarma gibi bir dizi konu başlığı altında işlediğimiz bilgileri her ay düzenlediğimiz eğitim seminerlerine katılarak ücretsiz edinin ve doğaya güven içinde çıkarak emniyetli bir şekilde hareket etme,barınma,yaşama deneyimi kazanma becerisi edinin.

EĞİTİM SEMİNERLERİMİZ :

Her ayın İlk Salı akşamı başlar ve sonraki ayın ilk Salı akşamında hazır olacak bir başka grubun oluşma anına kadar devam eder.


Eğitim seminerlerine eksiksiksiz katılarak dersleri tamamlayan arkadaşlarımız için Eğitim Semineri sonrasında SPORCU LISANSI da yine tarafımızdan cıkartılacaktır.

İlk Dönem Eğitim seminerlerini tamamlayan arkadaşlarımız isterlerse DAĞCILIK YAZ TEMEL EĞİTİMLERİNE katılarak Dağcılık sporuna da ilk adımı atabilirler...

DİĞER EĞİTİM VE SEMİNERLER