Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Türkü Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: 3959
FOTOĞRAF YÜRÜYÜŞÜ DETAYLI KATILIM BİLGİSİ

 

Foto Safari Programı

 Başlangıç Tarihi         :
  17.05.2019
 Süresi                           :
2 gece Çadır Konaklamalı
 Zorluk derecesi         :
 Doğa ve Fotoğraf Yürüyüşü
Foto Çalışma Alanı      :  SANDRAS- Ağla Yaylası - Fosil ağaçlar
 İletişim elefon             :
 Zeynel AYDIN  GSM  0533 634 09 89
Servis Hareket Saati   :

Bostanlı İŞBank  00.00  Karşıyaka ANIT 00.15 / Konak Sakıp Sabancı Kültür Merkezi 00.30 de kesin hareket

  

Bilgi                         :

Türkiyenin ilk Marka Tescil belgeli Fotograf grubu olarak her zaman kaliteli etkinliklere imza atmayı amaç edinen İzmir Fotoğraf Akademisi ile birlikte  gerçekleşecek olan bu etkinliğimiz 2 gece çadır konaklamalı olup, makro, doğa, detay çalışmalarına varıncaya kadar fotoğrafın ilgi duyduğunuz her dalından örnekleri kapsayan bir çalışma olacak. Deneyimli fotoğrafcıların öncülüğünde ve yol göstericiliğinde gerçekleşecek olan bu kapsamlı programda birlikte olacağınız Usta ve deneyimli fotoğrafçıların bilgisi ve deneyimlerinden de yararlanarak arzu ettiğiniz fotoğrafları elde edebilir, arkadaşlık ve bilgi odaklı paylaşımı en üst düzeyde yaşayarak kaliteli bir birlikteliğe ilk adımı atabilirsiniz.

 

Program 16 MAYIS 2019  gece saat 24.00 de İzmir'den hareketle özel servis ile 17 Mayıs sabahında KÖYCEĞİZ merkezinden başlayacak. Kamp alışverişleri için kısa moladan sonra Ağla yaylasında nefis bir doğal güzellik içinde Sabah kahvaltısında aynı masa etrafında toplanarak bilgilendirme yapılacak.  Kahvaltı sonrasında Kamp alanına ulaşım ve kampın kurulması serbest zaman içinde dinlenme. Göl kıyısında fotoğraf turu ( Doğa manzara macro  ve akarsu ) yapılacak. Gece uygun koşulların oluşması gözlemlenerek gece yıldız pozlaması ve Işıkla boymama çalışmaları da yapılacak. 

18 MAYIS 2019 günü sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kısa bir doğa yürüyüşü ile fosilleşmiş ardıç ağaçlarının bulunduğu bölgeye ulaşacak fazlasıyla yetecek bir zaman bölgede fotoğraf çekim çalışmaları yapılacak. İsteyenler 2.300m lik SANDRAS zirve yürüyüşü yaparak cevre ve manzaraya hakim bir noktadan da çekimler yapabilir. Gün sonu  yine kamp alanında ortak yemek hazırlığı ve göl kıyısında keyifli dakikalar için hazır olun. 

19 MAYIS 2019 sabah kampı toplayarak dönüşe geçiyor ve yine Ağla yaylasında  yapacağımız sabah kahvaltısı  sonrasında servis aracımızla Köyceğiz gölü kıyısında muhteşem bir manzara eşliğinde Sultaniye Kaplıcalarına geliyor ve kaplıca sefası gölde yüzme molaları ile günü sonlandırıyoruz... Aynı günün akşamı saat 21.00 de izmirde olacak şekilde etkinliği sonlandırıyoruz.

İZFAK - İzmir Fotoğraf Akademisi fotoğraf Uygulama çalışmalarının tek bir amacı vardır; usta veya yeni ayrım gütmeden her bir katılımcının amaclanan konuda arzu ettiği fotoğrafı elde etmesi hedeflenerek programlar yapılır; çekim  alanlarında fotoğrafçıların hiç bir konuda  zorluk yaşamaması gayesi güdülür ve her türlü önlem alınır. Bu nedenle ekibimize dahil olacak  ber bir katılımcının önceden bize gelerek ne tür fotoğraflar çekmeyi hedeflediğini bildirmesi ve programın kendisine uygunluğu konusunda ön bilgi alması arzu edilir.

 

Programlarımızın planlandığı biçimde ve amacına uygun olarak gerçekleşmesi ve servis aracımızda yer sorunu yaşanmaması için Fotoğrafçı arkadaşlarımızın mümkün olduğunca erken karar  vererek  ve mutlaka kesin kayıt yaptırmasının öncelikli kurallarımızdan birisi  olduğu  önemle hatırlatılır.

 

İlan edilen satlerde kesin hareket edecek olan servis araçlarımızla, yolumuzun uzun olması ve günü amaçlandığı biçimde sonlandirmak adına Söke Hasırcılar Mahllesine kadar mola vermiyoruz; kahvaltı ve diğer ihtiyaçlarınızı lütfen evden gelirken gideriniz.

 

BU PROGRAMDA NELERİ FOTOĞRAFLAYABİLİRSİNİZ :

 Dağ-Doğa Manzara Macro,gece

 

NASIL KATILABİLİRSİNİZ ; 

Öncelikle bilgi alınız; daha sonra online başvuru formunu doldurarak Ön kayıt  yaptırınız ve etkinlik haftası Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar bize uğrayarak Kesin kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Program her ne kadar bir TUR organizasyonu olmasa da partner Seyehat Acentemizin organizasyonunda ve TURSAB güvencesi ile gerçekleşiyor; kontenjan ise maksimum 14 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle kayıt ve wwww.izmirfotografakademisi.com  üzerinden katılım bedelini online olarak ödemek zorunludur. Ödenecek ücret sadece ulaşım bedelini kapsar, ören yerlerine giriş çıkış, yemek ve içeçek bedellerini katılımcılar hizmet aldıkça kendisi öder.

 

 

Yanınızda bulunsun :

 

Açık alanda yürümeye uygun ayağınızı bilekten kavrayan, uygun tabanlı yürüyüş ayakkabısı ve mevsim koşullarına uygun hareketlerinizi kısıtlamayacak abartısız rahat bir giysi. Fotograf makinesi video kamera, ses kayıt cihazı ve yedek aksesuvarlarınız,şarj aleti ve yedek pilleriniz yedek hafıza kartlarınız, uygun objektif ve diğer yardımcı çekim  malzemeleriniz... Pillerinizi akşamdan şarj ederek doluluk derecelerini mutlaka kontrol ediniz. Diğer konularda bilgi almak için bize ulaşınız...

 

 

Aklınızda bulunsun :


Bu program bir TUR organizasyonu değil, PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi ve  İzmir Fotoğraf Akademisi üyeleri ve onların yakınlarının katılımı ile gerçekleşecek  planlanlı bir  açık alan Fotograf çekim uygulama çalışmasıdır  bu neden katılımcıların hizmet beklentisi içinde olmadan kayıt yaptırması hatırlatılır. Katılımcıların etkinlik başlangıç noktasına gidiş geliş transferleri A grubu TÜRSAB işletme belgeli seyehat Acentesi tarafından yapılır ve kesin kayıt  zorunludur.Servis aracında yer olması ve gerekli katılım koşullarını yerine getirmek şartıyla harici katılımcıların istekleri de değerlendirilir.

Etkinlik, başlangıcından sonuna kadar, İZFAK İzmir Fotoğraf Akademisi yönetici ve görevlilerinin denetim ve kontrolünde devam eder ve çalışmanın planlandığı şekilde, güvenlik içinde ve amacına uygun biçimde gerçekleşmesi için görevlilerin talimatlarına ve yönlendirmelerine itirazsız uymak zorunludur. Yemek ve diğer ihtiyaçlar çekim aralarında her bir katılımcı tarafından ve kendi imkanlarıyla  giderilir. 

Servis araclarında yer rezervasyonu yapılmamakta olup, ayırımsız olarak "erken gelen oturur .." kuralı geçerlidir.

Bu programda yer alabilmek için Bu sayfa üzerindeki link içinde kayıtlı MÜRACAAT formunu öncelikli olarak doldurmak ve daha sonra merkez adresimize  gelerek kesin Kayıt yaptırmak zorunludur.

Telefon veya mail aracılığıyla ön bilgi vermek dışında kesin kayıt işlemi yapılmamaktadır.