Fotoğraf Grubumuza katılın
Doğa Grubumuza katılın
Patikatrek organizasyonları Türkü Turizm güvencesi ile yapılmaktadır.
Belge no: 3959
FOTO - SAFARİ DETAYLI KATILIM BİLGİSİ

 

Foto Safari Programı

 Başlangıç Tarihi         :
  23.04.2017 
 Süresi                          :
 Bir Gün
 Zorluk derecesi           :
 Kültür-Doğa ve Fotoğraf Yürüyüşü
Foto Çalışma Alanı      :  B.Menderes Deltası
 İletişim elefon             :
 Zeynel AYDIN  GSM  0533 634 09 89
Servis Hareket Saati   :

Bostanlı İNG Bank  07.15  Karşıyaka ANIT 07.30 / Konak Sakıp Sabancı Kültür Merkezi 08.00 de kesin hareket

  

Bilgi                         :

Türkiyenin ilk Marka Tescil belgeli Fotograf grubu olarak her zaman kaliteli etkinliklere imza atmayı amaç edinen İzmir Fotoğraf Akademisi ile birlikte  gerçekleşecek olan bu etkinliğimiz günü birlik olup, makro, doğa, detay çalışmalarına varıncaya kadar fotoğrafın ilgi duyduğunuz her dalından örnek fotografları çekme şansınız olcak. Deneyimli fotoğrafcıların öncülüğünde ve yol göstericiliğinde gerçekleşecek olan bu kapsamlı program önce, geçtiğimiz yıl içinde sergi açlışını yaptığımız Sökeli Romanların sergiden kalan fotoğraflarının fotoğraf sahiplerine teslim edileceği tören ve yeni çekim çalışmalarıyla Söke'den başlayacak. Söke içindeki Hasırcılar mahallesindeki tören esnasında verilecek molada çok kısa da olsa insan mekan, insan meslek fotoğraf çalışmaları yapılacaktır. Birlikte olacağınız Usta ve deneyimli fotoğrafçıların bilgisi ve deneyimlerinden de yararlanarak arzu ettiğiniz fotoğrafları elde edebilir, arkadaşlık ve bilgi odaklı paylaşımı en üst düzeyde yaşayarak kaliteli bir birlikteliğe ilk adımı atabilirsiniz.

 

Programın ilerleyen bölümü içinde Menderes Deltası kıyı yürüyüşümüz var; Programın üçüncü bölümünde Miletos Antik kenti ve kalıntıları  arasında Kokartlı Turizm Rehberlerimizin anlatıları eşliğinde hem Kültür ve Tarih, hem de Fotoğraf gezimiz var. Daha sonra Karina olarak bilinen balıkçı sığınağına varılarak deniz kıyısında kurulan, balık salata ve dostlukla donatılmış masada fotograf sohbetleri yapacağız.Yemek sonrasında akşam gün batımı deniz ve sahil fotoğrafları için Balıkçı Barınağını çalışma alanı olarak belirledik ve son kareleri de aldıktan sonra şehre  geri dönüş yapıyoruz....

 

İZFAK - İzmir Fotoğraf Akademisi fotoğraf Uygulama çalışmalarının tek bir amacı vardır; usta veya yeni ayrım gütmeden her bir katılımcının amaclanan konuda arzu ettiği fotoğrafı elde etmesi hedeflenerek programlar yapılır; çekim  alanlarında fotoğrafçıların hiç bir konuda  zorluk yaşamaması gayesi güdülür ve her türlü önlem alınır. Bu nedenle ekibimize dahil olacak  ber bir katılımcının önceden bize gelerek ne tür fotoğraflar çekmeyi hedeflediğini bildirmesi ve programın kendisine uygunluğu konusunda ön bilgi alması arzu edilir.

 

Programlarımızın planlandığı biçimde ve amacına uygun olarak gerçekleşmesi ve servis aracımızda yer sorunu yaşanmaması için Fotoğrafçı arkadaşlarımızın mümkün olduğunca erken karar  vererek  ve mutlaka kesin kayıt yaptırmasının öncelikli kurallarımızdan birisi  olduğu  önemle hatırlatılır.

 

İlan edilen satlerde kesin hareket edecek olan servis araçlarımızla, yolumuzun uzun olması ve günü amaçlandığı biçimde sonlandirmak adına Söke Hasırcılar Mahllesine kadar mola vermiyoruz; kahvaltı ve diğer ihtiyaçlarınızı lütfen evden gelirken gideriniz.

 

BU PROGRAMDA NELERİ FOTOĞRAFLAYABİLİRSİNİZ :

Sabah saat 08.00 de İzmir'den başlayacak olan yolculuğuz Söke'de kısa insan mekan, insan meslek fotoğraf molası ile Menderes Deltası kıyı şeridinde sahil-Doğa manzara-Macro çekimleri, Miletos Antik kent içinde Tarih ve Kültür gezisi antik kalıntı - Arkeolojik mimari heykel vs çekimleri ile devam edecek. Menderes Deltasındaki sazlıklarda Makro Detay ve akşamında gün batımı,deniz ve sahil kıyı fotografları çalışarak şehre  dönüş yapacağız..

 

NASIL KATILABİLİRSİNİZ ; 

Öncelikle bilgi alınız; daha sonra online başvuru formunu doldurarak Ön kayıt  yaptırınız ve Cuma günü mesai saati bitimine kadar bize uğrayarak Kesin kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Program her ne kadar bir TUR organizasyonu olmasa da partner Seyehat Acentemizin organizasyonunda ve TURSAB güvencesi ile gerçekleşiyor; kontenjan ise maksimum 14 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle kayıt ve wwww.izmirfotografakademisi.com  üzerinden katılım bedelini online olarak ödemek zorunludur. Ödenecek ücret sadece ulaşım bedelini kapsar, ören yerlerine giriş çıkış, yemek ve içeçek bedellerini katılımcılar hizmet aldıkça kendisi öder.

 

 

Yanınızda bulunsun :

 

Açık alanda yürümeye uygun ayağınızı bilekten kavrayan, uygun tabanlı yürüyüş ayakkabısı ve mevsim koşullarına uygun hareketlerinizi kısıtlamayacak abartısız rahat bir giysi. Fotograf makinesi video kamera, ses kayıt cihazı ve yedek aksesuvarlarınız,şarj aleti ve yedek pilleriniz yedek hafıza kartlarınız, uygun objektif ve diğer yardımcı çekim  malzemeleriniz... Pillerinizi akşamdan şarj ederek doluluk derecelerini mutlaka kontrol ediniz. Diğer konularda bilgi almak için bize ulaşınız...

 

 

Aklınızda bulunsun :


Bu program bir TUR organizasyonu değil, PATİKATREK Doğa Sporları Eğitim Merkezi ve  İzmir Fotoğraf Akademisi üyeleri ve onların yakınlarının katılımı ile gerçekleşecek  planlanlı bir  açık alan Fotograf çekim uygulama çalışmasıdır  bu neden katılımcıların hizmet beklentisi içinde olmadan kayıt yaptırması hatırlatılır. Katılımcıların etkinlik başlangıç noktasına gidiş geliş transferleri A grubu TÜRSAB işletme belgeli seyehat Acentesi tarafından yapılır ve kesin kayıt  zorunludur.Servis aracında yer olması ve gerekli katılım koşullarını yerine getirmek şartıyla harici katılımcıların istekleri de değerlendirilir.

Etkinlik, başlangıcından sonuna kadar, İZFAK İzmir Fotoğraf Akademisi yönetici ve görevlilerinin denetim ve kontrolünde devam eder ve çalışmanın planlandığı şekilde, güvenlik içinde ve amacına uygun biçimde gerçekleşmesi için görevlilerin talimatlarına ve yönlendirmelerine itirazsız uymak zorunludur. Yemek ve diğer ihtiyaçlar çekim aralarında her bir katılımcı tarafından ve kendi imkanlarıyla  giderilir. 

Servis araclarında yer rezervasyonu yapılmamakta olup, ayırımsız olarak "erken gelen oturur .." kuralı geçerlidir.

Bu programda yer alabilmek için Bu sayfa üzerindeki link içinde kayıtlı MÜRACAAT formunu öncelikli olarak doldurmak ve daha sonra merkez adresimize  gelerek kesin Kayıt yaptırmak zorunludur.

Telefon veya mail aracılığıyla ön bilgi vermek dışında kesin kayıt işlemi yapılmamaktadır.